Zmiany w ofercie Skano

Po niemal trzech latach od startu, postanowiliśmy zmodyfikować niektóre elementy naszej oferty.

Wprowadziliśmy także pewne poprawki kosmetyczne i funkcjonalne w samym serwisie skano.pl, zarówno w części informacyjnej jak i w galerii zdjęć dostępnej dla zalogowanych klientów.

Zmiany dotyczą przede wszystkim usługi „wolność wyboru” oraz rozdzielczości skanowania materiałów średnioformatowych. Zaktualizowany regulamin wchodzi w życie w dn.  14.11.2011. 

Poniżej znajdziecie wszystkie istotne zmiany podane w przystępnej, „bezparagrafowej” formie.

1. „Wolność Wyboru”
  • Niezwykle ceniona przez naszych klientów usługa „Wolności Wyboru” wciąż pozostaje w naszej ofercie jednak w nieco zmienionym kształcie. Wciąż można usuwać niechciane fotografie, jednak w ilości nie większej niż połowa wszystkich zeskanowanych zdjęć. Zmiana ta dla większości użytkowników nie będzie stanowić niedogodności, natomiast pozwoli nam uniknąć ewentualnych nadużyć.
  • Zmianie ulega czas, w którym można skorzystać z „Wolności Wyboru” i wynosi on 14 dni. Oznacza to, że ci z Państwa, którzy chcą skorzystać z możliwości zakupu jedynie niektórych zeskanowanych zdjęć, mają teraz 2 tygodnie na przeglądnięcie galerii i wybór zdjęć.
2. Rozdzielczość slajdów i negatywów średnioformatowych
  • Bardzo wysoka rozdzielczość nie zawsze jest pożądana. W przypadku slajdów i negatywów średnioformatowych, a także tych w dużym formacie, obrazy uzyskane w wyniku skanowania w rozdzielczości 3000 dpi nierzadko przekraczały nawet 10 000 pikseli (dłuższy bok). Wiąże się to z bardzo dużą objętością pojedynczego pliku (nawet kilkadziesiąt megabajtów), a co gorsze, z niemożnością edycji zdjęć w wielu popularnych programach graficznych – nie są one bowiem w stanie przetworzyć tak ogromnych obrazów. W związku z tym postanowiliśmy zmniejszyć rozdzielczość skanowania średniego i dużego formatu do 2400 dpi. Dzięki temu korzystanie z cyfrowych fotografii uzyskanych z analogowych formatów średnioformatowych będzie bardziej komfortowe, a pliki wynikowe nadal będą większe od skanów typowych klatek 35mm o co najmniej 40%.
Ponadto:
  • W celu zapewnienia jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa, wprowadzamy nową opcję wysyłki kurierskiej umożliwiającej ubezpieczenie przesyłanych materiałów do kwoty 20 000 zł w cenie 28 zł brutto.
  • Na koncie użytkownika w Skano.pl zostanie dodana możliwość szybkiego zamówienia kuriera, który odbierze paczkę bezpośrednio z Państwa domu lub pracy i bezpiecznie dostarczy ją do Skano. Narzędzie to jest w fazie testów i niebawem zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom. Na razie dostępna jest uproszczona wersja tego rozwiązania.
Pełna treść zaktualizowanego regulaminu dostępna jest na stronie http://skano.pl/regulamin/.
Wszyscy, którzy złożyli zamówienie przed wprowadzeniem zmian, mogą je zrealizować na starych zasadach, wysyłając swoje materiały do skanowania w terminie do 31.12.2011r.


Zostaw komentarz


Sybskrypcja RSS wpisów bloga Skano.pl Skano.pl - bezpieczne, proste i tanie skanowanie zdjęć, slajdów i negatywów