Grafika Skano w kraju czterech mórz

tureckie_skanoNie mogliśmy nawet przypuszczać, że wprowadzenie zwykłego czata na stronę Skano, będzie tak bardzo pożyteczne. Wczoraj w godzinach wieczornych odnotowaliśmy aktywność na stronie, jednak zamiast adresu skano.pl pojawił się tajemniczy ciąg liter –  yetkinyazilim.com. Krótkie dochodzenie wykazało, że mieszkaniec Stambułu skopiował sobie całą grafikę naszego serwisu, która posłużyła mu do budowy własnej strony. Na jego nieszczęście zapomniał usunąć fragment kodu, który niczym najlepszy donosiciel szybko ujawnił co, kto i kiedy.

Nie trudno o dane kontaktowe tego jakże kreatywnego grafika, więc zwrócenie się o zaprzestanie z jego strony wykorzystywania naszej grafiki jest jedynie formalnością. W międzyczasie informacja pojawiła się na Wykopie, a wraz z nią komentarze z propozycjami postraszenia Turka Sobieskim i Husarią oraz atakiem dużą ilością maili, do których należy przy tej okazji nawiązać.

Kilka osób poddało w wątpliwość oryginalność naszej strony. Dementujemy z marszu, że grafika Skano nie została zakupiona ani tym bardziej przywłaszczona. Jest po prostu dziełem zdolnych grafików naszej firmy. Layout nie jest na sprzedaż i nigdy nie był, więc nikt inny nie powinien być w jego posiadaniu – chyba, że zrobił to w stylu wspomnianego wyżej Turka.

Grafika Skano wykorzystana na tureckiej stronie

Grafika Skano wykorzystana na tureckiej stronie

Do tej chwili otrzymaliśmy od internautów kilkadziesiąt zgłoszeń o naruszeniu naszej własności. Kilku z nich brało pod uwagę, że Skano wchodzi na turecki rynek. Możliwe, że pomyślimy kiedyś o tej części świata, ale najpierw musimy się uporać ze zdjęciami Polaków.

Przy okazji dziękujemy za reakcję wszystkim, którzy do nas napisali w tej sprawie, a którym nie zdążyliśmy odpisać.Zostaw komentarz


Sybskrypcja RSS wpisów bloga Skano.pl Skano.pl - bezpieczne, proste i tanie skanowanie zdjęć, slajdów i negatywów