„Bytom z szuflady” – wyjątkowy konkurs

bytom_z_szufladyKażde miasto jest na swój sposób wyjątkowe i każde posiada historię zapisaną na starych fotografiach. Tego typu zdjęcia stanowią wartość historyczną, która niestety  często ukryta jest w szufladach, strychach i pawlaczach oraz innych archiwach  (zarówno tych miejskich jak i prywatnych). Większość tych bezcennych fotografii z miastem w tle nie miała nigdy okazji ujrzeć światła dziennego i zaprezentować się szerszej publiczności. Wraz z Urzędem Miejskim Bytomia postanowiliśmy to zmienić.

Wspólnie zorganizowaliśmy jedyny w swoim rodzaju konkurs, który potrwa do końca września. Jego celem jest stworzenie wyjątkowej galerii, w której zaprezentowane zostaną historyczne zdjęcia Bytomia sprzed ’89 roku. Każdy kto posiada stare fotografie w postaci papierowych odbitek, negatywów lub slajdów, może nie tylko przyczynić się do przywrócenia wspomnień bytomian, ale też zdobyć jedną z atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Skano i Urząd Miasta Bytom. Ich wartość to ponad 1000 zł.

Warto dodać, że zgłoszone do konkursu fotografie będą oceniane w dwóch kategoriach: „Miejsca” i „Ludzie”, a wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się pod koniec roku w samym sercu Bytomia – w Biurze Promocji Miasta (Rynek 7). Wówczas zostaną także wręczone nagrody.

bytom_z_szuflady_skano

Materiał promocyjny konkursu "Bytom z szuflady"

Liczymy na duże zainteresowanie akcją nie tylko z powodu atrakcyjnych nagród, ale przede wszystkim ze względu na jej charakter. Dzięki zorganizowanej wystawie wspomnieniowej, każdy będzie mógł zobaczyć jak Bytom zmieniał się na przestrzeni lat i porównać go z tym dzisiejszym.

Możliwość digitalizacji i renowacji tak wyjątkowych, starych fotografii jest dla nas nie tylko okazją do promocji firmy, ale przede wszystkim wartościowym doświadczeniem – swego rodzaju misją. Jeśli cała akcja się powiedzie, z pewnością będziemy starać się o organizację podobnych konkursów wraz z innymi miastami.

Tymczasem zapraszamy wszystkich bytomian do odkurzenia swoich szuflad, strychów i albumów w poszukiwaniu starych zdjęć wykonanych w ich rodzinnym mieście.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie bytom.pl.Jeden komentarz do wpisu “„Bytom z szuflady” – wyjątkowy konkurs”

  1. MixMe pisze:

    Stare zdjęcia mają w sobie to coś, czego sieczka z cyfrówki już nie ma. Świetny pomysł z konkursem i tylko czekam aż ktoś to zrobi w Gliwicach!

Zostaw komentarz


Sybskrypcja RSS wpisów bloga Skano.pl Skano.pl - bezpieczne, proste i tanie skanowanie zdjęć, slajdów i negatywów